Functional and Dissociative Neurological Symptoms : a patient's guide - Czech

 

Hemi

Pokud jste vyzkoušel všechno, co doporučují tyto stránky, a ani po několika měsících vám není lépe, co byste měl udělat?

 

U každého, kdo trpí funkčními a disociativními příznaky, k zlepšení nedojde.

 

Někteří lidé jsou celoživotně ohroženi dlouhou řadou funkčních příznaků. Jako by sotva jeden příznak zmizí, nastoupí nový a vystřídá ho. Taková situace může postižené velmi demoralizovat. Často si začnou připadat jako „hypochondři“, protože jsou pořád u lékaře, a testy mají obvykle normální.

 

Pokud váš lékař a ostatní odborní zdravotníci udělali skutečně všechno, co bylo v jejich silách, a ani vaše snaha nebyla menší, pak možná máte chronické příznaky, se kterými se budete muset naučit žít.

 

Neznamená to, že vás budou trápit stále, s rostoucím věkem můžou ustoupit.

 

Pro lékaře je někdy těžké to pacientům vysvětlit. Někdy se domnívají, že když tu není zjevné poškození, pacienti by na tom měli být stále lépe. Jenže to neplatí.

 

Neměl byste cítit jako vlastní vinu, že pro vás bylo těžké zlepšit svůj stav. Váš praktický lékař se s vámi třeba bude chtít dohodnout na pravidelných prohlídkách, aby monitoroval váš stav. Může to být důležité třeba kvůli nastavení co nejlepší medikace a sledování, jak se celkově cítíte.

 

Také se můžete rozhodnout, že neustálé chození za lékaři a odborníky a podstupovat spoustu testů váš stav spíše zhoršuje.

Funkční a disociativní neurologické symptomy: průvodce pro pacienty

"Zkusil jsem opravdu všechno a nic